TACMED

ZAYIFLAMA PROBLEMİNİZ Mİ VAR?

Mide içi balonyardımıyla cerrahi işleme tabi tutulmadan kolay ve güvenli bir şekilde kilo verin.

Kontrollü bir şekilde kilo kaybetme için, uygulaması yöntemi kolay ve güvenli bir seçenek olan Mide Balonu, ülkemizde Özellikle Endoskopi eğitimi almış Genel Cerrahlar ve Gastroentologlar tarafından güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

Mide balonu mideye yerleştirildikten sonra hava veya sıvı ile 400-700 cc hacme şişirilen silikon bir balondur. Diet ve egzersiz ile kilo veremeyenlerde, ameliyat olmak istemeyenlerde ve ameliyat riski yüksek olan hastalarda endoskopik olarak uygulanan geçici bir kilo verme yöntemidir. Mide balonu yerleştirildikten 6 ay – 1 sene arası değişen süreler sonra çıkarılmalıdır. Mide ülseri , geniş mide fıtığı varlığı ve gebelik durumlarında uygulanamaz. Mide bulantısı, ağrı, ülser, mide kanaması, mide delinmesi, barsak tıkanıklığı çok nadir de olsa görülen komplikasyonlarıdır.

Mide balonu size porsiyonlarınızın boyutları ve yeme sıklığınızı azaltma konusunda yardımcı olur. Böylece daha az yiyecek ama daha uzun süre tok kalacaksınız. Yemek aralarında atıştırma alışkanlığınız ortadan kalkacak ve kilo vereceksiniz.

Mide balonu ile yapılan çalışmalarda 6 ay-1 yıllık takip sonrası metabolik sendrom, şeker hastalığı, gut hastalığı ve kolesterol- trigliserid yüksekliğinde önemli ölçüde gerileme saptanmıştır.

Ürünün hastada kalış süresi 6 (Altı) Aydır. Mide balonunun yapısal durumu ve kalitesi uygulama yöntemini ve hasta konforunu öne çıkartacaktır.

Bariglobe® Mide Balonu

Midede 6 ay boyunca kalabilen, Rus malı bir balondur. Endoskopik yöntemle, anestezi altında ağızdan yerleştirilir ve aynı şekilde çıkarılır. Türkiye'de en çok kullanılan balon markalarından biridir.

image
image
image
Get Answers

Bariglobe
Mide İçi Balonun Artıları Nelerdir?

Cerrahi operasyon gerektirmez
6 aylık geçiçi bir süre için kurulum yapılır.
Kullanımı tehlikesiz ve güvenlidir
Türkiye ve Rusya Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylıdır.
Avrupa CE sertifikasına sahiptir.
Etkili olduğu araştırmalar sonucunda gösterilmiştir.
Get Answers

Orbera Mide Balonu

Orbera mide balonu (Apollo Endosurgery,Austin,TX), 2015 yılında Amerika'da klinik kullanım için FDA tarafından onaylanmıştır. 1991 yılından beri Avrupa'da kullanılmaktadır. 12 ay boyunca midede kalabilmektedir.

image Description
1- Mide Balonunu Yerleştirme

Gerekli tüm kontroller yapıldıktan sonra prosedüre başlanabilir. Uygulama yaklaşık 20 dakika sürmektedir.


image Description
2- Alışkanlıklarınızı Değiştirmek

Sonra ki 6 ay süresince Bariglobe mide balonu sizinle birlikte ve yeme alışkanlıklarınızı düzenlemenizde size yardımcı olacak.

image Description
3- Mide Balonunu Çıkarma

Yeme alışkanlıklarınızı değiştirdiğiniz bu 6 ay sonunda, mide balonu yerleştirildiği kadar kolay bir süreçle dışarı çıkartılır.


image Description
4-Profesyonellerden Destek

Uygulama sonrasında profesyonel uzmanlar ile çalışmaya devam ederek süreci tamamen kontrol altına alın.